O společnosti

Mlékárna MILTRA má tradici už od roku 1900, kdy vzniklo Rolnické mlékařské družstvo. V roce 2005 vybudovala mlékárna poblíž původního provozu v Městečku Trnávka na pomezí Čech a Moravy zcela nový výrobní závod.

V lednu 2015 po více jak ročním strádání a změnách vlastníků koupila mlékárnu MILTRA třebíčská společnost AGRO 2000 INVEST a.s., která je součástí holdingu AGRO 2000. AGRO se zabývá obchodní činností s komoditami zemědělského sektoru. Vlastní 25 zemědělských společností, kde je kladen důraz na chov skotu a produkci mléka, která činí asi 100 000 litrů denně. Spolupracuje i s odběrateli mléka ze zahraničí.

K budově mlékárny v Městečku Trnávka patří i provozovna v Moravské Třebové, kde dříve probíhalo zrání, uzení a distribuce sýrů eidamského typu. Ty už dnes vyrábět nehodláme, a proto je budova nabídnuta k prodeji.
V současné době je veškerá výroba, zrání sýrů i skladování výrobků soustředěno do mlékárny v Městečku Trnávka.

Filozofií firmy je ŠPIČKOVÁ KVALITA

Mléko je zpracováváno pod přísným hygienickým dohledem. Je zde značný podíl tradiční ruční práce, která představuje nezpochybnitelnou kvalitu a vynikající chuť.

Nosným výrobním programem je výroba tvarohů a sýru.

  • Tvaroh průmyslový: dodáván do společnosti A.W. Loštice, kde jsou z něho vyráběny tvarůžky

Tvaroh je vyráběn původní recepturou, která se vyznačuje hrudkovitou konzistencí. Toto má možnost vidět i spotřebitel, protože je balen do průhledné vaničky.

  • Tvaroh měkký: balení 250g, 500g a kbelíky 5 a 10 kg
  • Tvaroh tvrdý: balení 125g, pro velkospotřebitele balení cca 2kg

Výroba sýrů je inspirována Itálií.

  • Miltra  Mozzarella v balení 225g, kde hmotnost pevného podílu činí 125g. Jde o pařený sýr s jemnou chutí a velice pružnou konzistencí, pro velkospotřebitele možnost balení 1kg nebo 2 kg
  • Miltra Provolone v balení 150g, od října 2016 bude na trh uvedeno i rodinné balení 275g. Provolone je sýr pařený, zrající, se specifickou chutí

Pro zahraniční trh vyrábíme Akawi, Jadel a Mozzarellu v nastrouhané podobě ve vaničce, nebo sáčku.

 

Při výrobě všech produktů vychází Miltra z původních receptur, ovšem za přispění těch nejmodernějších technologií.

Splňuje všechna přísná kritéria, která klade EU na výrobu potravin. Firma je držitelem certifikátu kvality FSSC 22000.

 

AGRO 2000
AGRO 2000 Zemědělské služby
AGRO VELES
Kooperace Výčapy
K-STAV